Сонячні панелі та її принцип роботи насправді досить простий. Вони набувають все більшої популярності в Україні та плюс до всього, завдяки панелям ви можете компенсувати досить добре власні потреби, які може закрити енергія від сонячної панелі.
Принципом роботи сонячної панелі можна визначити її тип, це може бути:
-
гібридний, мережевий та автономний тип.
Яка різниця в них?
Сонячні панелі високої якості мають свої плюси та мінуси про які потрібно знати. Автономне рішення та алгоритм, за яким побудована його робота:
-
на сонячну панель потрапляє світло;
-
світлова енергія перетворюється в струм, на що якраз і впливають дії електричних полів;
-
ток з акумулятора проходить до джерела збору, тобто розетки та вмикача;
-
колектор стежить за тим, щоб акумуляторна батарея заряджала коректно від модуля;
-
після заповнення АКБ акумуляція електрики повністю припиняється, якщо ж вона заряджена не повністю, то накопичення струму неможливе;
-
така установка дає можливість живити будинок навіть у нічний час завдяки тому, що світло сонячне накопичене в акумуляторі
-
але є й мінуси, адже після заповнення батареї, сонячна енергія вже не накопичується, якщо відбудеться витрата струму і вона буде невисокою, то станція і далі продовжить працювати на повну потужність.
Мережева сонячна станція дуже схожа з автономною, але відрізняється тим, що не передбачає використання акумулятора. На фотоелектричні елементи потрапляє світло, яке перетворюються на електричний струм. Електронний потік проходить через інвертор, котрий потрапляє потім до акумулятора. Установку можна підключити до мережі. Якщо буде відключення від електромережі, то ви повинні розуміти, що станція такого типу працювати не зможе. Але, варто зазначити, що власник такої сонячної станції може компенсувати власні потреби електрикою, а ще зможе легко продавати її, що якраз і буде хорошою ідеєю для пасивного доходу. Таким чином ви зможете швидше окупити всі матеріали, які купували для встановлення своєї сонячної станції.
Гібридна сонячна станція при установці інвертора генерується енергією, яку можна перенаправляти в мережу, а ще накопичувати в акумуляторі. Цей варіант якраз і краще перших двох моделей, бо зібрав їхні характеристики в одному. Через це вартість гібридної станції вище за попередні.
Різниця вартості зачіпає інвертори, а типи у них у всіх випадках відрізняються. Також відрізняється ще й комплектація систем. До прикладу, мережева установка не має акумулятора, який потрібен для атомної станції, а також немає потреби купувати двонаправлений лічильник.
В сучасному світі також набирає популярності портативна зарядна електростанція, яку можна встановити як в себе вдома, так і брати в різні подорожі. Ціни, якість та зовнішній вигляд на будь-який смак, так головне, функціональність, яка точно заслуговує уваги.
Сонячні батареї принцип дії
Трохи про сонячні батареї та принцип їх дій. Сама сонячна батарея складається з простих елементів, таких як, фотоелектричні перетворювачі, які можуть перетворювати енергію сонця в електричну. Більшість із перетворювачів якраз зроблені із кремнію, який є напівпровідником. До того ж, він другий за поширеністю елемент на планеті.
Найпростішим сонячним елементом є фотоперетворювач. Це такі собі дві пластинки, які з’єднані одна з одною. Одна пластина з надлишками електронів відноситься до негативно зарядженого шар «n». Друга ж частина має вільні місця для електронів, має дірки та позитивно заряджений шар «p». Між негативним та позитивним шаром є зона, яка може протидіяти переходу надлишкових шарів до електрону.
Електрони можуть без проблем поглинати енергію фотонів світла, а також вільно долати цю зону, для того, щоб перейти до p-n переходу, а це викликає постійний рух. Інвертор же виступає важливою складовою для сонячної електростанції і може перетворити постійний струм в зміїний. Значить, що ним можна легко користуватися.
Фотоперетворювач може генерувати тільки 0,5 Вт. Для того, щоб була потужність більша, потрібно об’єднувати фотомодуля, а отже, це і є та сама сонячна батарея. Наприклад, для заряджання телефону потрібно 12 елементів, а от для постійного живлення дома, набагато більше потрібно витратити грошей.
Для роботи з промисловими трифазними електромережами краще обирати потужні стабілізатори напруги. Вони автоматично будуть підтримувати робочий рівень та завдяки ним, можна легко позбутися наслідків неякісного електропостачання.
Працює сонячна панель перетворюючи енергію сонця в постійний потік струму, який передається в інвертор. А от будова сонячної батареї така:
-
алюмінієва рама;
-
гартована скло;
-
інкапсулятор;
-
фотомодуль;
-
ще шар з інкапсулятором;
-
підкладка;
-
останній шар розподільча коробка.
Робота сонячної електростанції
Багатьох цікавить питання як же працює сонячна електростанція перед вибором панелей та їх встановленням, тому більше детально можна зі усім ознайомитися на sun-energy.com.ua/.